Sponsorzy główni

Sponsorzy

Mapa dojazdu

Adres: II Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, ul. Parkowa 18-26

 

Link do lokalizacji II LO we Wrocławiu na Google Maps

 

Dojazd z centrum, z kierunków zachodnich i północno-zachodnich jest stosunkowo prosty. Kierujecie sie na Most Grunwaldzki i Rondo Raegana. Za jajorondem jedziemy w kierunku na Warszawę, do Mostu Szczytnickiego, i zaraz za mostem należy skręcić w prawo, w brukowaną ulicę. To Parkowa. Około 200m po zjeździe jest łagodny skręt w lewo, potem w prawo i jesteście na miejscu: po prawej stronie zobaczycie ceglany, modernistyczny budynek szkoły. Można szukać miejsc do parkowania.

 

Dojazd z autostrady A4 z kierunku Katowice / Kraków:

Jadąc autostradą A4 (dla osób które ukończyły 35 lat: E22) z kierunku wschodniego nie kierujcie się na węzeł Bielany, gdzie możecie spędzić mnóstwo czasu na bramkach. Interesuje was wcześniejszy zjazd "Wrocław Wschodni". Z tego zjazdu jedzie się ok. 18 km prosto do dużego skrzyżowania (ul. Bardzka/Al. Armii Krajowej - dwie i pół stacje benzynowe Mak i KFC), przed kościołem z hm, charakterystyczną w kształcie dzwonnicą. Na tym skrzyżowaniu skręcacie w prawo w Armii Krajowej i cały czas prosto aż się ulica skończy ślimakiem w prawo. Na tym końcu należy zjechać z wiaduktu na ul. Krakowską (kierunek Warszawa) i również cały czas grzać prosto. Chaotyczna ul. Krakowska przejdzie w obudowaną kamienicami ul. Traugutta (zjedźcie na prawy pas, bo torowiskiem tylko autobusy i taxi) i dojedzie do pl. Społecznego, który w zasadzie placem nie jest, tylko ogromnym skrzyżowaniem z estakadami. Na placu dwa prawe pasy jadą na Most Grunwaldzki, a za mostem już jak było wyjaśnione na początku.

Dojazd A4 z zachodu trochę dziwnie tłumaczyć, bo wszyscy stamtąd wiedzą jak dojechać. Dla porządku - autostradą do węzła Bielany i potem przez miasto na Warszawę, do Mostu Grunwaldzkiego i potem jak wyżej. Nie kombinujcie z obwodnicą, bo ona w tym akurat przypadku nie pomoże a tylko namiesza.

 

Dojazd z kierunku Oleśnica / Warszawa:

Jadąc do Wrocławia z północnego-wschodu, od strony Oleśnicy pamietajcie, aby w Oleśnicy nie wjeżdżać na obwodnicę. Trzeba jechać "starą" (jak ktoś pamięta) drogą centralnie do Wrocławia. Kierujecie się drogowskazami na autostradę A4 -poprowadzą was Al. J. Kochanowskiego na Most Szczytnicki. Ul. Parkowa jest zaraz przed mostem, w lewo.  Niestety nie ma tam lewoskrętu. Przejeżdżacie zatem przez most i zaraz za nim skręcacie lekko w prawo na światłach. Po ok. 150m, za przystankiem MPK (na wysokości wieżowców "Kredka i Ołówek" po lewej stronie) trzeba zawrócić i znów na most. Za mostem skręcamy w pierwszą w prawo i to juz Parkowa. Dalej - jak wyjaśnione powyżej.

Logowanie

Zarejestruj się | Przypomnij hasło
Pobierz kartę zgłoszeniową

Flag Counter