Sponsorzy główni

Sponsorzy

O imprezie

Pierwsza edycja nowej wrocławskiej imprezy modelarskiej, która odbyła się w 2012 r., była dość spontanicznym zrywem dolnośląskiego półświatka modelarskiego po tym, jak Światowid udał się do krainy prawidłowych nitów. Druga kontynuowała temat wobec dużego (jak się później okazało – rosnącego) zainteresowania. Potem już poszło.

Od trzeciej edycji postanowiliśmy odejść od ustalonego kanonu krajowych imprez modelarskich i poszukać własnej drogi.

Pozbieraliśmy uwagi i wnioski z dwóch poprzednich edycji, przyjrzeliśmy się innym imprezom modelarskim w kraju i za granicą. Spędziliśmy sporo czasu na dyskusjach o tym "jak to ma wyglądać". Zaplanowaliśmy serię zmian, które są i będą wdrażane. Głównym celem jaki sobie postawiliśmy było odejście od mierzenia długości swoich, emm, modeli względem modeli innych modelarzy. W zamian za to chcieliśmy dać więcej motywacji aby o tych modelach pogadać w dobrym towarzystwie.

Z biegiem czasu tych zmian trochę się nazbierało:

  • Strona internetowa z której właśnie korzystacie + profil na facebooku: www.facebook.com/wroclawmodelshow.
    Nie jest to w obecnej chwili żaden wyczyn, wiadomix, ale po kolei.

  • Praktycznie zlikwidowaliśmy kolejki przy rejestracji modeli do konkursu. Czasem się trafi jakaś kumulacja, ale ogólnie podczas rejestracji modelu na WMS czekasz tyle, ile trwa przywitanie się ze starymi znajomymi.

  • Pieczątki. To coś z czego jesteśmy najbardziej dumni, ponieważ dzięki pieczątkom wiadomo dlaczego konkretnie jakiś model zwrócił na siebie uwagę sędziujących. W epoce przedpieczątkowej wiadomo było, który model został wyróżniony, albo jakie zajął miejsce z iloma punktami i... w zasadzie tyle. Stworzone przez nas pieczątki z ikonkami szczegółowiej informują uczestników oraz gości festiwalu co takiego szczególnego spowodowało że sędziowie z uznaniem pokiwali głowami przy jakimś modelu. Z dyskusji na żywo, jak i komentarzy na forach internetowych odczytujemy jednoznacznie pozytywny odbiór tej metody – nareszcie było wiadomo czemu warto lepiej się przyjrzeć, nareszcie pojawił się jakiś wgląd w ocenę sędziowską.

  • Wywaliliśmy do kosza stary, LOK-owski regulamin punktowy i stworzyliśmy zupełnie nowy, przystający do współczesnych standardów modelarstwa – z klarownym opisem kryteriów, a także z opisem sposobów oceny modeli w konkursie punktowym (PROFI). Sędziowanie to nie czarna magia ani zakulisowe poklepywanie się po plecach. Owszem, konkurs punktowany nie jest na liście priorytetów na drodze do zmniejszenia kompetytywności imprezy modelarskiej, ale dopóki modelarze chcą brać w nim udział, czujemy że powinniśmy dać im taką możliwość na najlepszych możliwych warunkach.

Tak, z perspektywy czasu niektóre z tych zmian wydają się śmieszne albo mało znaczące. To jedynie znak tego jak wiele się zmienia w środowisku modelarskim. Nie spoczywamy na laurach. W kolejnych edycjach festiwalu wprowadzamy kolejne mniejsze i większe usprawnienia.

Na 9 WMS 2023 mamy przygotowane kolejne grube zmiany, zobaczycie sami, a może nawet przeczytacie w wielstronicowych wątkach na forach o tym jak we Wrocławiu wniwecz obracają wielowiekową tradycję modelarską.

Logowanie

Zarejestruj się | Przypomnij hasło

Flag Counter